top of page

puzuru meistarklase tuvojas

Updated: Apr 20, 2022

Aprīli noslēgsim ar pirmo meistarklasi Pērkonzirgos - taisīsim Puzurus! Šie tik inetesantie un nemaz ne vienkāršie dekori ir sena latviešu lieta, ko nu mācīsimies pašas. Centisimies izprast, kas kur kā iet un visu šo mazo un lielo kubiņu ģeometriju, zīmēsim, plānosim un mērīsim, griezīsim un vērsim. Un liksim to visu kopā.

Pie mums ciemos ir mūsu gariņš, Pērkonzirgu mazais, īpašais pieskāriens, kas mums palīdzējis būt tik smukiem, kas palīdz radīt tik maģisku gaisotni šeit - Lāsma. Viņa ne tikai māk taisīt puzurus visdažādākajos lielumos un no dažnedažādākajiem materiāliem, nesen veidojot milzu puzurus no bambusa kādam dārzam Apvienotajā Karalistē, bet māk radīt un atdzīvināt visu, kam iet garām un izstāstīt tik labi, ka liekas, ka viss ir iespējams. Lāsma Svikule parādīs, izstāstīs un palīdzēs katram dalībniekam tikt pie saviem puzuriem, kā arī uizveidot savu puzuru vainagu.

Par materiāliem nesatraucies, viss jau sarūpēts. Veidosim puzurus izmantojot papīra salmiņus, piemeklējot dabai draudzīgāko risinājumu interesantam, modernam, bet tajā pašā laikā senatnīgu sajūtu radošam procesam. Būs arī ugunskurs un kafijtējas pauzes.


Piezīmējam, ka meistarklase norisināsies ārā, lietainu laika apstākļu gadījumā - vigvamos. Iemet aci laika ziņās, iemet somā kādu siltu džemperi un atzīmē savā kalendārā 30. aprīli - jābrauc uz Pērkonzirgiem mācīties PUZURUS.


Tāpēc, lai varam visiem veltīt uzmanību - meistarklasē ir 10 vietas. Tomēr, ja būs daudz daudz gribētāju, maija pirmajos datumos varētu sarīkot vēl vienu.


bottom of page